خرما کبکاب

خرما کبکاب

خرما کبکاب از جمله ارقام زودرس ایران می باشد. طعم و شیره منحصر به فرد این خرما سبب کاربردهای بسیار آن شده است. از خرما کبکاب برای تولید فرآورده های جانبی همچون خمیر و شیره خرما استفاده می شود. این خرما در بسیاری از مناطق از جمله دشتستان، اهرم، وحدتیه، برازجان، کازرون، کمارج و خشت در استان بوشهر و بهبهان در استان خوزستان کشت می شود.

خرما کبکاب بوشهر

اهمیت اقتصادی خرمای کبکاب در ایران در رتبه چهارم می باشد. به طوریکه با افزایش تولید آن در سال های اخیر سهم عظیمی از خرمای برداشتی، جهت صادارت به سایر کشورها به فروش می رسد.

رقم کبکاب در دو مرحله رطب و خرما مورد استفاه قرار می گیرد. ویژگی های آن عبارتند از:

  • شکل: بیضی شکل
  • سایز: 3.5 -4 سانت
  • وزن : حدودا 15-12 گرم
  • گرید: AAA، AA و A
  • بافت : نرم و زودرس
  • رطوبت: کمتر از 18 درصد
  • رنگ : در مرحله خارک و رطب، دارای رنگ زرد و طلایی است و در مرحله خرما و رسیدگی به قهوه ای تیره تغییر پیدا می کند.
  • ضخامت : پوسته ضخیم
  • مزه : شرین و پرشیره
  • زمان برداشت: خارک در مردادماه می رسد اما برداشت میوه کامل در شهریور ماه صورت می گیرد.

خرما کبکاب دشتستانرطب عسلی کبکاب

انواع خرما کبکاب و بسته بندی آن

همانطور که اشاره شد خرما کبکاب از جمله ارقام تر و پرشیره محسوب می شود. پس از برداشت، خرما را به صورت فله و سرباغ نیز به فروش می رسانند. با ورود خرما به کارگاه و کارخانه های تولید و بسته بندی، ضدعفونی و سورت انجام می شود. خرمای کبکاب را براساس کیفیت درجه بندی می کنند. نوع خرما سوپر و قهوه ای رنگ جهت بسته بندی صادراتی انتخاب می شود. معمولا در کارتن های 10 کیلویی خرما را بصورت فله بسته بندی می نمایند. همچنین جهت فروش بازار داخل می توان خرمای کبکاب را در ظروف کریستالی 500 و 800 گرمی قرار داد. که در نهایت به تعداد 12 عدد درون مادرکارتن قرار می گیرند.

خرما کبکاب بسته بندیخرما کبکاب بسته بندی

نوع دیگر بسته بندی خرما کبکاب بوشهر که از دیرباز مرسوم بوده است، قرار داردن خرمای درجه یک یا دو در بسته بندی های فشرده 3 کیلویی می باشد. این نوع علاوه بر بازار داخل ایران در کشورهای عربی نیز بسیار طرفدار دارد. از خرما کبکاب با درجه کیفی پایین تر برای تهیه فرآورده های خرما (از جمله شکلات خرمایی) استفاده می شود.

صادرات خرما کبکاب

گفته شد که خرمای کبکاب به کشورهای بسیاری صادر می گردد. اغلب کشورهای آسیایی، عربی و کشور روسیه خریداران این خرما هستند. جهت صادرات، خرما را علاوه بر شستشو و ضدعفونی در مرحله آخر پولیش زنی هم می کنند. از شیره خرمای طبیعی یا صنعتی نیز برای تازه ماندن خرما استفاده می شود. اگر قصد صادرات خرما کبکاب دارید کافی است با برقراری ارتباط با مسئولین فروش، علاوه بر انتخاب خرمای مرغوب با توجه به بازار هدف خود، از مشاوره رایگان در این خصوص نیز برخوردار شوید.

صادرات خرما کبکاب

صادرات خرما مستلزم صدور گواهی های استاندارد و بهداشت می باشد. خرما کبکاب نیز از این قاعده مستثنی نیست. جهت دریافت مجوزهای صادرات خرما کبکاب و تهیه بسته بندی مدنظرتان، شما را راهنمایی خواهیم کرد. معمولا داشتن یک برند یا نام تجاری در سطح بازار داخل یا بین المللی کمک بسزایی در معرفی محصول خواهد داشت.  خرمای کبکاب به کشورهای زیادی از جمله امارت متحده عربی، عراق، هند، روسیه و کشورهای اروپایی صادر شده است.