قیمت خرما استعمران خوزستان نیز مشابه دیگر انواع خرما وابسته به میزان عرضه و تقاضا می باشد. کیفیت و مراحل تولید و بسته بندی محصول نیز در برآورد قیمت نقش دارد. خرمای استعمران یکی از ارقام پرفروش و صادراتی ایران است. به طور کلی این خرما از رنج 29000- 60000 ریال قیمت گذاری شده است.

خرما استعمران

خرما استعمران ایران

در مطالب قبل، با ویژگی های خرما استعمران و انواع آن آشنا شدید. همانطور که اشاره شد خرمای سایر یکی از پرفروش ترین خرماهای کشور به شمار می رود. این خرما ارزش اقتصادی بالایی دارد. استان خوزستان و به ویژه منطقه شادگان و ماهشهر دارای تولیدکنندگان زیادی می باشد. کارگاه های بسته بندی و سورت خرما سایر اکثرا در این مناطق واقع شده اند.

خرما استعمران ایران

گریدهای خرما استعمران صادراتی

عموما خرما استعمران پس از برداشت، در کارگاه مربوطه به صورت سنتی سورت و شستشو می شود. از دیرباز این رقم به کشورهای اروپایی خصوصا انگلیس صادر گردیده است. گرید بندی و معرفی رقم استعمران در بازارهای هدف توسط انگلیسی ها به صورت تعداد در پوند انجام شده است. به این منظور که تعداد خرما در هر پوند را ملاک درجه بندی قرار داده اند.

قیمت خرما استعمران

همچنین خرما سایر را به صورت بی هسته و بدون کلاهک هم آماده و بسته بندی می کنند. این نوع نیز به کشورهای زیادی از جمله روسیه، ترکیه، امارات، انگلیس، المان و بسیاری از کشورهای آسیایی صادر می شود.

منظور از تعداد خرما در هر پوند چیست؟

هر پوند برابر 455 گرم می باشد. شمارش تعداد خرما در 455 گرم را به عنوان خرما در پوند می نامند. بر این اساس انواع خرما استعمران شامل:

  • سوپرسلکت = 65-75/ £
  • سلکت = 75-85/ £
  • سایر GAQ = ا 95/ £
  • سایر FAQ =ا 95-110/ £
  • درهم = 90-100/ £

خرما استعمران

قیمت خرما استعمران

همانطور که می دانید قیمت اغلب میوه های باغی ازجمله خرما متاثر از عوامل بسیاری هستند. میزان عرضه و تقاضا، شرایط آب و هوا در زمان کشت، کیفیت محصول و مراحل تولید و بسته بندی همگی در برآورد قیمت نهایی اثر دارند. به طور کلی برای صادرات انواع خرما باید این موارد را در نظر داشت.

قیمت خرمای استعمران با توجه به ارقام صادراتی دیگر بسیار مناسب و رقابتی است. شما می توانید لیست انواع موجود را در زیر مشاهده کنید.

قیمت خرما استعمران

در صورتی که قصد خرید یا فروش خرما استعمران (سایر) را دارید، با ارسال اطلاعات خود، می توانید  با ما در ارتباط باشید.

  • چنانچه تولیدکننده یا خریدار این محصول هستید یکی از گزینه ها را انتخاب کنید
برچسب‌ها:, , ,

پاسخ دهید