صادرات خرما سایر یا استعمران اغلب به کشورهای اروپایی و آسیایی از جمله روسیه، ترکیه، انگلیس، المان انجام می شود.خرما سایر یک از ارقام صادراتی و پرفروش ایران به شمار می رود. روسیه از جمله کشورهایی است که سالانه حجم زیادی از خرمای وارداتی خود را از ایران خریداری می کند. جهت آشنایی بیشتر با خرما استعمران و ویژگی های آن با ما همراه باشید.

sayer-date

 

خرما سایر (استعمران) در چه منطقه ای کشت می شود؟

خرما صادراتی

خرما سایر از جمله خرماهای بومی منطقه خوزستان است. این خرما در مناطق مختلفی از جمله شادگان، کارون، ماهشهر و اهواز کشت و تولید می شود. از دیگر ارقام خرمای خوزستان می توان به خرما برهی، گنطار، قصب و کبکاب اشاره نمود

خرما سایر که در زبان محلی به استعمران یا سمبرون هم معروف است، از جمله ارقام پرطرفدار با ارزش اقتصادی بالا می باشد. این خرما به دلیل رطوبت مناسب و بافت نیمه خشک دارای ماندگاری بالایی است. ازین رو برای نگهداری و حمل و نقل شرایط مناسب تری دارد.

 

برای صادرات خرما سایر به چه نکاتی توجه کنیم؟

همانطور که اشاره شد خرمای سایر خوزستان دارای ماندگاری بالایی می باشد. این خرما دارای درجه های کیفی متفاوتی می باشد. معمولا برحسب سایز و تعداد در پوند، خرما سایر را درجه بندی می کنند.

خرما استعمران

از آنجایی که بازارهای هدف خرما سایر متفاوت هستند، برای انتخاب این خرما جهت صادرات لازم است به چند نکته توجه کرد:

  1. درجه کیفی خرما
  2. وجود یا عدم وجود کلاهک و هسته
  3. خرمای روغن زده یا ساده
  4. بسته بندی خرما

هرکدام از موارد بالا با توجه به نوع سفارش و کشور واردکننده خرما، مشخص می گردد. برای مثال برای کشور روسیه اغلب گرید سلکت و جیکیو مناسب است. همچنین کلاهک گیری با هسته گیری خرما با توجه به موارد مصرف محصول در بازار هدف، قابل انجام است.

  صادرات خرما سایر  خرما سایر

خرمای سایر پس از برداشت از باغ و ضدعفونی اولیه وارد سردخانه می گردد. سپس با توجه به نوع سفارشات، شستشو، سورت و روغن زنی خرما انجام می گیرد. لذا مشخص کردن نوع دقیق سفارش در قیمت نهایی و محصول ارائه شده، بسیار اهمیت دارد.

بسته بندی خرما استعمران معمولا در کارتن های 5 و 10 کیلویی به صورت فله انجام می شود. همچنین برای سفارشات بازار اروپا امکان ارائه محصول در بسته های 500 گرمی نیز وجود دارد.

بسته بندی خرما سایر بسته بندی خرما سایر

قیمت انواع خرما سایر

در مقالات قبل اشاره شد که انواع خرما سایر برحسب تعداد در هر پوند درجه بندی می گردد. قیمت گذاری این خرما نیز برحسب گریدهای موچود انجام می شود. در لیست زیر می توانید قیمت محصولات را مشاهده نمایید.

قیمت خرما سایر

جهت اعلام سفارش با درنظر داشتن نکات گفته شده، می توانید نوع و میزان خرید خود را مشخص کنید. همچنین برای دریافت مشاوره رایگان در خصوص صادرات خرما سایر از طریق راه های ارتباطی یا ارسال فرم مربوطه می توانید درخواست خود را اعلام نمایید.

برچسب‌ها:, , ,

پاسخ دهید