صادرات خرمای پیارم بسته بندی شده به کشورهای اروپایی از جمله روسیه دارای سود زیادی می باشد. خرما پیارم حاجی آباد یکی از پرفروش ترین ارقام خرمای صادراتی ایران است که به کشورهای روسیه، ترکیه، عراق، قطر و غیره صادر می شود.

خرما پیارم

ویژگی های خرمای پیارم حاجی آباد

همانطور که اشاره شد خرما پیارم از ارقام بومی منطقه حاجی آباد در استان هرمزگان است. این خرما به دلیل طعم شیرین و رطوبت کمی که دارد، دارای ماندگاری بالا و طرفداران بسیاری است.
برای خرید خرمای پیارم لازم است به یکسری موارد توجه کرد. اگر قصد تجارت و فروش این محصول را دارید و دغدغه شما این است که یک خرمای مرغوب و باکیفیت چه ویژگی هایی دارد، ما شما را در این امر راهنمایی می کنیم.
بسیاری از موارد دیده شده که خرمای پیارم را با خرما ربی بدلیل ظاهر مشابه آنها مخلوط می کنند. تشخیص این امر برای یک خریدار اماتور کمی سخت است، اما اگر با ویژگی های ظاهری این خرما و نکات خرید آشنا شوید، دچار این مشکل نخواهید شد.

صادرات خرما پیارمویژگی های خرما پیارم صادراتی به شرح زیر است:

 • سایز 4.5- 5 سانت
 • رنگ قهوه ای تیره
 • ظاهر کشیده و گوشتی
 • بافت نرم
 • چسبندگی هسته به گوشت زیاد

معمولا برای صادارت خرما پیارم، آن را گردگیری می کنند و گاهی پولیش زده می شود. سپس متناسب با بازار هدف خرما را بسته بندی می کنند.

بسته بندی خرما پیارم

بسته بندی خرما

برای عرضه خرما پیارم به بازارهای هدف بین المللی، انتخاب نوع بسته بندی اهمیت زیادی دارد. با توجه به کشور مقصد گرید خرما پیارم و بسته بندی را می توانید تهیه کنید.
برای مثال برای صادرات خرما پیارم به کشورهای اروپایی معمولا از جعبه های کوچک در اوزان 450، 500 و 700 گرمی استفاده می شود. تنوع در اینگونه بسته بندی ها زیاد است.
بسته بندی معمول و مناسب برای کشور ترکیه، قطر، امارات و اکثر کشورهای اسیایی، در کارتن های 5 و 10 کیلویی لمینتی و ساده است.
در مجموعه آراد خرما پذیرش انواع سفارش و بسته بندی تحت برند و متناسب با بازار هدف انجام می شود.

کشورهای هدف صادرات خرمای ایران

ایران دارای رتبه دوم در تولید خرمای جهان است. از این رو در ارائه انواع خرما به اغلب کشورهای جهان با تولیدکنندگان دنیا در رقابت هستیم.
تنوع خرما در ایران بسیار بالاست و امکان تامین خرمای تازه و خشک را دارد. بسیاری از کشورهای هدف خرمای شیره دار و تر (رطب، خرما کبکاب، خرما شاهانی و… ) را ترجیح می دهند. کشورهایی مثل عراق، سوریه، هند، پاکستان و … از متقاضیان این ارقام هستند.
خرماهای خشک به دلیل ماندگاری بیشتر، دارای حمل و انتقال آسان تری هستند و از این رو اکثرا برای کشورهای با فاصله دورتر همچون قاره اروپا و امریکا و همچنین برخی از کشورهای همسایه مثل ترکیه، امارات، روسیه و … ارسال می شوند.

صادرکننده خرما مضافتی

صادرات خرما به عراق

بخش اعظمی از خرمای ایران سالانه به کشور عراق صادر می شود. موقعیت این کشور به گونه ای است که می توان از مرزهای غربی ایران، براحتی خرما را به انجا ارسال کرد.
منتهی به دلیل برخی مشکلات گمرکی و سیاسی، صادرات برخی از محصولات به عراق سخت است. اما به دلیل وجود شهرهای مذهبی در عراق، درخواست خرما از این کشور زیاد است.

خرما صادراتی ایران

سود صادرات خرمای پیارم چقدر است؟

با توجه به اینکه خرمای پیارم از ارقام پرفروش و گران ایران به شمار می رود، صادرات آن به سایر کشورها سود بالایی دارد.
اگر نکات لازم برای معرفی این خرما به بازارهای هدف را در نظر بگیرید، می توانید تجارتی موفق و پرسود را تجربه کنید.
از جمله موارد قابل توجه برای صادرات خرما می توان به نکات زیر اشاره کرد:

 • کیفیت خرما
 • نوع و کیفیت بسته بندی
 • شناسایی بازار هدف
 • ارائه قیمت مناسب

چه مجوزی برای صادرات خرما نیاز است؟

صادرات خرمای پیارم

با توجه به اینکه خرما یک میوه باغی و کشاورزی به شمار می رود، برای واردات آن به کشورهای دیگر نیاز به یکسری مجوزها و مدارک صادراتی دارد.
معمولا مجوزهای استاندارد و بهداشت که از اداره های مربوطه در زمان بارگیری صادر می شوند برای ارسال خرما به کشورهای دیگر کفایت می کند.
منتهی برخی از کشورها برای واردات یک کالا نیازمند مجوزهای BCS، IEI، IFS که شامل مجوزهای کالای ارگانیک و استانداردهای اروپایی و انالیز می شوند.
چنانچه قصد صادرات خرمای پیارم را دارید و آشنایی چندانی با نحوه ارسال بار ندارید یا اینکه نماینده ای در ایران ندارید تا مراحل کار را انجام دهید، جای نگرانی نیست. مجموعه آراد خرما برای صادرات و فروش انواع خرما و صدور مجوزها شما را همراهی خواهد کرد.

قیمت خرما پیارم 98

خرما پیارم صادراتی

قیمت خرما در ایران تحت الشعاع اتفاقات زیادی قرار می گیرد و معمولا دچار نوسان است. برای مثال موارد زیر در تعیین قیمت خرما تاثیر گذار است:

 • میزان عرضه و تقاضا
 • کیفیت خرما
 • تناژ برداشتی
 • شرایط آب و هوایی منطقه
 • نوع سورت و آماده سازی خرما
 • بسته بندی خرما
 • بازار هدف
 • شرایط اقتصادی و سیاسی کشور

مواردی که اشاره شد هرکدام به نحوی در قیمت نهایی خرما نقش دارند. برای مثال خرمای پیارم در سال 97 از ابتدای فصل برداشت تا ماه رمضان که اوج صادرات و فروش خرما می باشد، دچار نوسانات قیمتی زیادی شد.
این امر به دلیل شرایط اقتصادی کشور بود و سیاست دولت به سمت لغو صادرات این خرما سوق داده شد.
ممنوعیت صادرات نه تنها کمکی به کاهش قیمت خرما پیارم نکرد، بلکه سبب شده تا در سال 98 از شروع فصل برداشت، قیمت های بالا از سوی کشاورزان و تعاونی ها اعلام شود.

فروش عمده خرمای پیارم

در این مجموعه فروش انواع خرما از جمله خرمای پیارم در کیفیت های مختلف بصورت عمده انجام می شود. بهترین خرما پیارم از منطقه حاجی آباد در جنوب کشور برداشت و برای فروش آماده می گردد.
خرید خرما پیارم با قیمت مناسب از طریق راه های زیر امکان پذیر است:

 • درخواست اینترنتی
 • مراجعه حضوری به منطقه

خرما پیارم صادراتی

از آنجا که بسیاری از تجار به دلیل بعد مسافت به منطقه دسترسی ندارند، راحت ترین راه جستجوی در اینترنت است. امروزه سایت ها و فروشگاه های اینترنتی بسیاری دائر شده است.
انتخاب یک مجموعه معتبر و با تجربه در زمینه فروش و صادرات می تواند کمک بسزایی به تاجران نماید. از این رو چنانچه به دنبال مرکزی برای خرید انواع خرما هستید، میتوانید با مشاورین فروش آراد خرما ارتباط بگیرید تا ضمن دریافت مشاوره رایگان، سفارش خود را تهیه کنید و تجربه تجارتی مطمئن و پرسود را داشته باشید.

برچسب‌ها:, , , ,

پاسخ دهید