خرما ربی ایرانشهر پر طرفدارترین نوع خرما درجهان است که صادرات خوبی دارد. خرما ربی اندازهای متفاوتی دارد که با توجه به اندازه آن بسته بندی و قیمت گذاری می شوند. 

خرما های درشت و گوشتی تر درجه یک محسوب می شوند که از مرغوبیت و کیفیت بالاتری برخوردار هستند که بیشتر برای صادرات بسته بندی می شوند . خرما های ریزتر درجه دو محسوب می شوند که قیمت پایین تری  نسبت به خرما ربی درجه یک دارند.

   سایت های فروش خرما ربی قیمت روز خرما را هر سال در فصل برداشت تعیین می کنند برای اطلاع از قیمت روز خرما می توان از سایت های معتبر فروش  به صورت انلاین قیمت گرفت.

قیمت روز خرما ربی ایرانشهر

خواص بهترین خرما ربی ایرانشهر

خواص بهترین خرما ربی ایرانشهر خرما ربی یکی از معروف ترین خرماهای استان سیستان و بلوچستان است که بومی منطقه سیستان می باشد. بیشترین تولید خرما ربی در شهرهای چابهار ، سراوان ،خاش و ایرانشهر است. اما با کیفیت ترین  وبهترین خرما  ربی مختص شهر سراوان است که از  کیفیت بالاتری برخوردار است.

  مشخصات خرما ربی اندازه هر دانه چهار تا پنج سانتی است  که به شکل بیضی است و بعد از رسیدن به رنگ مشکی براق تبدیل می شود  داری پوستی  نازک است و به  خاطر خشک بودن و رطوبت پایین از ماندگاری بالایی برخوردار است که نیاز به نگهداری در سرد خانه ندارد.

خرمای ربی دارای مواد معدنی بالایی است و به خاطر خشک بودن از شیرینی کمتری برخوردار است. خرمای ربی دارای آنتی  اکسیدانی است که از لخته شدن خون در رگهای قلب جلوگیری می کند. از جمله مواد معدنی و ویتامین های این نوع خرما سلنیوم، منگنز ، کلسیم ، منگنز و  ویتامین Aو  آهن است که در درمان استرس و کلسترول تاثیر زیادی دارد.

افراد مبتلا به دیابت می ‌توانند روزانه حدود دو تا پنج   عدد از خرما ربی استفاده کنند که در تنظیم قند خون نقش مؤثری داد. قند موجود در خرما سبب کنترل دیابت و قند  خون می شود. خرما ربی سرشار از  مواد قندی مفید است که جایگزین خوبی به جای  قند است.

تمام افراد می توانند همراه چای از خرما استفاده کنند که این کار سبب پیشگیری از دیابت  می شود. آهن موجود در خرما از  کم‌خونی جلوگیری کرده همچنین در پیشگیری از سرطان ها نیز بسیار موثر است . خرما داری طبیعت گرم وخشک است. خرما انرژی زا و چاق کننده می باشد افراد دچار ریزش مو برای کم کردن ریزش مو باید از خرما استفاده کنند. خرما ربی به صورت کاملا بهداشتی تولید وبسته بندی می شود.

فروشگاه بزرگ خرما ربی ایرانشهر

فروشگاه بزرگ خرما ربی ایرانشهر خرما ربی ایرانشهر قبل از برداشت پیش فروش می شود و بعد از برداشت محصول آماده بسته بندی می شود در ایرانشهر اکثر افراد فروشنده خرما هستند .

فروشگاه خرما ربی در ایرانشهر بسیار زیاد هستند که پرفروش ترین خرما مختص خرما ربی است. فروشگاه های بزرگ به غیر از فروش در مرکز شهر از تمام ایران سفارش دارند که بهترین خرما ربی را برای مشتریان خود ارسال می کنند که موجب رضایت مشتری ومعروف شدن خرما ربی گشته است.

برچسب‌ها:

پاسخ دهید